Różnica między kserokopiarką używaną a poleasingową

Kserokopiarki poleasingowe a używane czym się różnią?

 

Mając na uwadze satysfakcję Klientów, którzy często pytają o różnice pomiędzy urządzeniami poleasingowymi a używanymi, chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości
i przeanalizować to zagadnienie.

Poleasingowa kserokopiarka, czyli jakie?

Kserokopiarki poleasingowe to urządzenia nabyte na podstawie umowy poleasingowej, czyli takiej, na której finansujący leasingodawca, przekazuje prawa do użytkowania danego towaru przez ustalony czas. Jest to zjawisko cieszące się sporym zainteresowaniem na zachodzie, gdzie produkty leasinguje się długoterminowo. Są one nowe i pochodzą od producenta. Niemieckie i austriackie przedsiębiorstwa z różnych gałęzi przemysłu ogłaszają przetargi, na podstawie których stają się posiadaczami nowych urządzeń na warunkach leasingu. Umowę leasingową zawiera się na 36 – 48 miesięcy. Leasingobiorca jest zobowiązany w tym czasie do respektowania zaleceń serwisowych danych od producenta, pod rygorem zerwania warunków umowy. Przeglądy serwisowe kserokopiarki oraz montaż wyłącznie oryginalnych części do danego urządzenia leży po stronie leasingobiorcy.

Aby oszacować kondycję danego sprzętu, poddamy analizie Bizhub C220. Technicznej ocenie można poddać urządzenie, posiadając informacje o liczniku oraz zużyciu i wydajności materiałów. Nie bierzemy pod uwagę zużycia tonerów, ponieważ w urządzeniu pochodzącym z magazynów leasingowych Konica Minolta nie stosowano tonerów zamiennych z absolutnym wyłączeniem zamienników z Chin. W kserokopiarce Konica Minolta Bizhub C220 najważniejszą rolę odgrywa jakość materiałów, które są odpowiedzialne za tworzenie kopii obrazowania. Kolorowa wywoływaczka gwarantuje żywotność 115 tys. kopii. Bębny kolorowe to 60 tys. kopii.

Wniosek – najtrafniejszym będzie wybór urządzenia o przebiegu około 130 tys. kopii. Ważny jest też licznik urządzenia, przy czym nie powinno się pomijać kondycji materiałów. Windowanie przebiegu urządzenia i przedstawianie tej cechy jako zalety numer jeden jest wprowadzaniem Klienta w błąd. Decydując się na wybór urządzenia z niższym licznikiem przebiegu, Klient powinien mieć świadomość, że w przypadku wyboru takiego urządzenia, za pół zużytego tonera, konieczna będzie wymiana 3 unitów developera, ze względu na kończącą się żywotność. Wybierając urządzenia Konica Minolta, Klient ma gwarancję sumienności serwisowej i pewności przebiegu sprzętu, z jednoczesną pewnością, że maszyna nie była sztucznie resetowana. Niewątpliwą zaletą urządzeń poleasingowych jest ich przeznaczenie. Są one dedykowane miejscom, w których eksploatacja jest regularna i ciągła, a ich stan nie różni się od nowych sprzętów. W zapisach umów widnieją obostrzenia, zalecające optymalną eksploatację urządzenia.
Od nowego właściciela zależy, czy bezproblemowe funkcjonowania sprzętu będzie kontynuowane.

Używane kserokopiarki – więc jakie?

Kserokopiarki używane, to sprzęty, które podczas danego czasu eksploatacji „dosłużyły” do końca swej świetności, przy czym nigdy – bądź sporadycznie – miały wymieniane konkretne części czy materiały w określonych interwałach narzucanych przez producenta. Kiedy obiegowa opinia o niezasadności przeglądu gwarancyjnego kserokopiarki, który przez rodaków jest uważany za rodzaj wyłudzenia, przestanie być postrzegana w negatywnym aspekcie zasad kupna-sprzedaży, wtedy będzie można mówić o sukcesie w tej branży.

U naszych zachodnich sąsiadów, których produkty kojarzone są z marką dóbr luksusowych od ponad pół wieku, możemy znaleźć magazyny urządzeń poleasingowych Konica Minolta oraz Ricoh.
W magazynach znajduje się kilkaset urządzeń, a różnice pomiędzy nimi są olbrzymie. Możemy spotkać takie, których przebieg oscyluje wokół 10000 kopii, lub 1,2 mln wypuszczonych duplikatów. Pięcioletnie kserokopiarki Konica Minolta poleasingowane z Niemiec mają takie same funkcje, co nowe maszyny z Polski, jednak te zza granicy są tańsze od naszych o około 60%, co przekłada się na korzystną cenę dla naszych kupujących.

Efekt?

beben opc konica minolta bizhubKserokopiarki poleasingowe z dokumentacją poszerzonej gwarancji o materiały eksploatacyjne, weszły w stały zakres naszej oferty. W każdym przypadku, serwis naszej firmy ma wgląd do dokumentacji wymian w urządzeniu i weryfikacji stanu serwisów. Wszystko to, przed sprowadzeniem urządzenia do Polski.
Zespół Kserotech, to gwarancja oferty kserokopiarek poleasingowych oraz kontynuacja opieki serwisowej przez zespół profesjonalistów, którzy mają na uwadze to, że oferowane urządzenia były za granicą traktowane z należytą im konserwacją techniczną.
My również dbamy o kontynuację tej jakości, wiedząc, że dany sprzęt odpłaca się bezawaryjną pracą, będącą najważniejszym czynnikiem podnoszącym zadowolenie Klienta.