Wiadomości

Usługi ksero oraz sklep papierniczy w Chorzowie Batorym

Co się będzie znajdować w miejscu warzywniaka?

Gdzie w okolicach ulicy Granicznej, Kaliny, Czempiela, czy Gagarina można wykonać odbitkę ksero w kolorze? Gdzie można kupić wkład do długopisu czy zeszyt do szkoły? Jak daleko musisz się udać by wykonać skan dokumentu?

 

Pod adresem Gagarina 33 w Chorzowie już niedługo powstanie nowy punkt usługowy. Firma Kserotech, która zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem sprzętu biurowego, takiego jak kserokopiarki nowe i używane w styczniu 2019 roku przeniosła swoją siedzibę właśnie na ul. Gagarina 33.

Nieustannie się rozwijamy i czerpiemy wiedzą na temat zapotrzebowania konkretnych usług w danym miejscu i czasie. Zespół Kserotech wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi ksero w Chorzowie w dzielnicy Batory, postanowił stworzyć punkt ułatwiający życie mieszkańcom tej części miasta. Powstający sklep, który niebawem będzie można odwiedzić pod adresem internetowym gagarinek.pl, będzie nowoczesnym punktem papierniczym w Batorym.

Nie tylko usługi ksero, szereg możliwości w jednym miejscu.

Wpisując w wyszukiwarkę: “Wydruki Chorzów Batory“, nie spotkacie się Państwo
z zawyżonymi cenami za usługę ksero. Nie znajdziecie także windowanych cen za artykuły papiernicze w okrojonym asortymencie.

Co zaoferujemy już niebawem?Wydruk kolorowy chorzow batory

Gagarinek w Batorym zapewni każdemu Klientowi usługi na najwyższym poziomie, przy korzystnych cenach. Masz oprawić pracę magisterską? Nie musisz jechać na drugi koniec Chorzowa. Realizujemy wydruki kolorowe, skanowanie, oprawę pracy, jej skserowanie, laminowanie i bindowanie. Szukasz oryginalnego zaproszenia na ślub lub inną uroczystość? Gagarinek w Batorym oferuje szeroką gamę usług z zakresu poligrafii personalizowanej, czyli pieczątki, zaproszenia, dyplomy, wizytówki i plakaty reklamowe. Ponadto, poszerzamy zakres usług o digitalizację dokumentów i książek do archiwizacji. Oczekujemy na dostawę skanera oraz plotera A0 do wydruków CAD.

Artykuły szkolne i biurowe. Gagarinek w Chorzowie Batorym

Specjalnie z myślą o uczniach, studentach i wszystkich Klientach korzystających z materiałów biurowych, postanowiliśmy wyposażyć nasze nowe miejsce w asortyment realizujący potrzeby naszych Klientów.

W naszej ofercie sklepu z artykułami szkolno-papierniczymi w Chorzowie znajdziecie Państwo:
artykuły papiernicze takie jak: koperty, blok rysunkowy, zeszyty, brystole,
• artykuły piśmiennicze takie jak: długopisy, zakreślacze, mazaki, ołówki, kredki,
akcesoria szkolne: nożyczki, farby, teczki, koszulki, zakreślacze, mazaki, cienkopisy, produkty dla osób leworęcznych, farby, modelina.

Dodatkowym asortymentem jakim chcielibyśmy Państwa zaskoczyć to personalizowane artykuły okazjonalne. Stworzymy od podstaw etykietkę na urodziny do ulubionego trunku, oraz exploding box. Realizujemy również zaproszenia oraz winietki ślubne. Współpracujemy z firma zajmującą się organizacja opraw urodzinowych jak i weselnych. Ręcznie robione produkty sezonowe które do tej pory można było spotkać wyłącznie na portalach aukcyjnych. U nas będzie można je zamówić, obejrzeć wzory jak i wybrać kolor lub wsad. Rewelacja ostatnich lat są torty pieluchowe, doskonałe na tradycyjne Shower Party organizowane dla przyszłych mam, jak i na chrzciny czy roczki.

Kserotech i Gagarinek w Chorzowie

Zespół Kserotech.pl oferuje sprzedaż kserokopiarek i ich profesjonalny serwis oraz wynajem sprzętu. Ponadto, posiadamy w ofercie tonery, materiały eksploatacyjne i niszczarki. Realizujemy ekspertyzy i wyceny sprzętu.
Aby sprostać założonym celom, nasz zespół tworzy dla Państwa miejsce, w którym można będzie zrealizować kilka założeń podczas jednej wizyty. Każdy Klient, który przyjdzie do Gagarinka w Chorzowie Batorym, uzyska profesjonalną obsługę i zaoszczędzi swój cenny czas.
Już niebawem, na stronie www.gagarinek.pl, znajdziecie Państwo cennik usług i prezentację asortymentu sklepu. Tworzymy fanpage, na którego zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszym Gagarinkiem w Batorym. Będziemy tam publikować na bieżąco newsy o promocjach oraz będziemy się tam chwalić naszymi wykonanymi zleceniami, byście mogli Państwo zobaczyć, czym się zajmujemy i co możemy dla Was zrobić.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom chorzowskich Klientów, Gagarinek melduje, że jest otwarty na propozycje z Państwa strony. Jeśli macie pomysły, co jeszcze mogłoby się znaleźć w naszym asortymencie, czego potrzeba w sklepie papierniczym Chorzów Batory – czekamy na propozycje pod adresem mailowym sklep@gagarinek.pl lub druk@gagarinek.pl

Zaczynamy działać dla Państwa już niedługo. Oczekuje my dostawy mebli oraz montaż reklam.

Zespół Kserotech i Gagarinka z Batorego w Chorzowie.

Dawid Zieliński – właściciel Kserotech Chorzów

Różnica między kserokopiarką używaną a poleasingową

Kserokopiarki poleasingowe a używane czym się różnią?

 

Mając na uwadze satysfakcję Klientów, którzy często pytają o różnice pomiędzy urządzeniami poleasingowymi a używanymi, chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości
i przeanalizować to zagadnienie.

Poleasingowa kserokopiarka, czyli jakie?

Kserokopiarki poleasingowe to urządzenia nabyte na podstawie umowy poleasingowej, czyli takiej, na której finansujący leasingodawca, przekazuje prawa do użytkowania danego towaru przez ustalony czas. Jest to zjawisko cieszące się sporym zainteresowaniem na zachodzie, gdzie produkty leasinguje się długoterminowo. Są one nowe i pochodzą od producenta. Niemieckie i austriackie przedsiębiorstwa z różnych gałęzi przemysłu ogłaszają przetargi, na podstawie których stają się posiadaczami nowych urządzeń na warunkach leasingu. Umowę leasingową zawiera się na 36 – 48 miesięcy. Leasingobiorca jest zobowiązany w tym czasie do respektowania zaleceń serwisowych danych od producenta, pod rygorem zerwania warunków umowy. Przeglądy serwisowe kserokopiarki oraz montaż wyłącznie oryginalnych części do danego urządzenia leży po stronie leasingobiorcy.

Aby oszacować kondycję danego sprzętu, poddamy analizie Bizhub C220. Technicznej ocenie można poddać urządzenie, posiadając informacje o liczniku oraz zużyciu i wydajności materiałów. Nie bierzemy pod uwagę zużycia tonerów, ponieważ w urządzeniu pochodzącym z magazynów leasingowych Konica Minolta nie stosowano tonerów zamiennych z absolutnym wyłączeniem zamienników z Chin. W kserokopiarce Konica Minolta Bizhub C220 najważniejszą rolę odgrywa jakość materiałów, które są odpowiedzialne za tworzenie kopii obrazowania. Kolorowa wywoływaczka gwarantuje żywotność 115 tys. kopii. Bębny kolorowe to 60 tys. kopii.

Wniosek – najtrafniejszym będzie wybór urządzenia o przebiegu około 130 tys. kopii. Ważny jest też licznik urządzenia, przy czym nie powinno się pomijać kondycji materiałów. Windowanie przebiegu urządzenia i przedstawianie tej cechy jako zalety numer jeden jest wprowadzaniem Klienta w błąd. Decydując się na wybór urządzenia z niższym licznikiem przebiegu, Klient powinien mieć świadomość, że w przypadku wyboru takiego urządzenia, za pół zużytego tonera, konieczna będzie wymiana 3 unitów developera, ze względu na kończącą się żywotność. Wybierając urządzenia Konica Minolta, Klient ma gwarancję sumienności serwisowej i pewności przebiegu sprzętu, z jednoczesną pewnością, że maszyna nie była sztucznie resetowana. Niewątpliwą zaletą urządzeń poleasingowych jest ich przeznaczenie. Są one dedykowane miejscom, w których eksploatacja jest regularna i ciągła, a ich stan nie różni się od nowych sprzętów. W zapisach umów widnieją obostrzenia, zalecające optymalną eksploatację urządzenia.
Od nowego właściciela zależy, czy bezproblemowe funkcjonowania sprzętu będzie kontynuowane.

Używane kserokopiarki – więc jakie?

Kserokopiarki używane, to sprzęty, które podczas danego czasu eksploatacji „dosłużyły” do końca swej świetności, przy czym nigdy – bądź sporadycznie – miały wymieniane konkretne części czy materiały w określonych interwałach narzucanych przez producenta. Kiedy obiegowa opinia o niezasadności przeglądu gwarancyjnego kserokopiarki, który przez rodaków jest uważany za rodzaj wyłudzenia, przestanie być postrzegana w negatywnym aspekcie zasad kupna-sprzedaży, wtedy będzie można mówić o sukcesie w tej branży.

U naszych zachodnich sąsiadów, których produkty kojarzone są z marką dóbr luksusowych od ponad pół wieku, możemy znaleźć magazyny urządzeń poleasingowych Konica Minolta oraz Ricoh.
W magazynach znajduje się kilkaset urządzeń, a różnice pomiędzy nimi są olbrzymie. Możemy spotkać takie, których przebieg oscyluje wokół 10000 kopii, lub 1,2 mln wypuszczonych duplikatów. Pięcioletnie kserokopiarki Konica Minolta poleasingowane z Niemiec mają takie same funkcje, co nowe maszyny z Polski, jednak te zza granicy są tańsze od naszych o około 60%, co przekłada się na korzystną cenę dla naszych kupujących.

Efekt?

beben opc konica minolta bizhubKserokopiarki poleasingowe z dokumentacją poszerzonej gwarancji o materiały eksploatacyjne, weszły w stały zakres naszej oferty. W każdym przypadku, serwis naszej firmy ma wgląd do dokumentacji wymian w urządzeniu i weryfikacji stanu serwisów. Wszystko to, przed sprowadzeniem urządzenia do Polski.
Zespół Kserotech, to gwarancja oferty kserokopiarek poleasingowych oraz kontynuacja opieki serwisowej przez zespół profesjonalistów, którzy mają na uwadze to, że oferowane urządzenia były za granicą traktowane z należytą im konserwacją techniczną.
My również dbamy o kontynuację tej jakości, wiedząc, że dany sprzęt odpłaca się bezawaryjną pracą, będącą najważniejszym czynnikiem podnoszącym zadowolenie Klienta.

Jak zainstalować drukarkę sieciową z Kserokopiarki Konica Minolta Bizhub

Instalacja drukarki sieciowej Konica Minolta Bizhub

Instalacja sterownika drukarki sieciowej może użytkownikowi sprawić spory problem. Po publikacji artykułu wspomagającego konfiguracje skanera, który zdobył sporą popularność nie tylko wśród klientów naszej firmy, umożliwiając tym samym korzystanie z funkcji urządzenia. Na prośbę tych klientów postanowiliśmy opisać również instalacje sieciową drukarki. W przypadku reinstalacji systemu, lub tworzenia nowych miejsc pracy, tego typu usługa jest zazwyczaj odpłatna przez informatyka.

Instalacja sterownika wymaga ściągnięcia stosownego oprogramowania ze strony producenta. Niestety, urządzenia które zostały już wycofane ze sprzedaży jako nowe, zostały pozbawione dedykowanych sterowników i zastąpione “uniwersalnym”. Konfiguracja takiego sterownika sprawia sporo problemów z powodu całej bazy urządzeń które ściągamy na komputer. Przewaga sterownika dedykowanego jest znacząca. Szybsza i prosta instalacja opisana poniżej, wraz z dedykowanym oprogramowaniem dostępnym na naszej stronie umożliwi korzystanie z drukarki sieciowej nawet klientom nie specjalizującym się w otoczeniach sieciowych.

Prezentacja instalacyjna jest przeprowadzona na urządzeniach typu:
Konica Minolta Bizhub C203 / C253 / C353 / C220 / C280 / C360
urządzenia nowsze posiadają technicznie takie same menu oraz rozmieszczenie funkcji. Różnice będą opisywane w miejscach których mogą wystąpić.

Proszę pobrać sterownik dedykowany do swojego modelu kserokopiarki. Są one dostarczane wraz z kserokopiarką podczas instalacji lub umieszczone w katalogu urządzeń pod tabelą serwisową dotyczącą żywotności. W przypadku starszych urządzeń proszę o kontakt, udostępnimy mailowo stosowne oprogramowanie.
Sterownik dla urządzeń Konica Minolta Bizhub C203 / C253 / C353 do pobrania pod koniec artykułu

 1.  Informacje jakie są potrzebne do instalacji drukarki sieciowej Konica minolta to wersja windowsa. Istotną cechą systemów jest ilość bitów. Obecnie są dostępne systemy 32 oraz 64 bitowe. Mimo że posiadamy np. Windows 8 konieczne jest rozpoznanie ilości bitów. Sterowniki również są przypisane pod wersje oprogramowania komputera. Jak to sprawdzić?
  – klikając prawym klawiszem myszki na “ten komputer”, znajduje się ikonka na pulpicie lub w pasku startowym. Z wyświetlonego menu wybieramy “WŁAŚCIWOŚCI”
 2. Wyszukujemy sterownik dla swojej wersji Windows oraz ilości bitów. Ściągamy oraz wypakowujemy do folderu.
 3. Do instalacji drukarki niezbędną informacją jest jej numer sieciowy IP pod którym jest umieszczona kserokopiarka. Numer ten jest stały i przypisany do urządzenia. Każdy komputer w otoczeniu sieciowym komunikuje się z drukarka po tym samym numerze. W związku z instalacjami oprogramowania przez nas serwis w trakcie instalacji sprzętu, w/w numer może zostać zapomniany lub zmieniany na potrzeby polityki sieciowej.
 4. Aby sprawdzić jaki numer posiada kserokopiarka musimy udać się do urządzenia. Dostęp do funkcji jest możliwy wyłącznie podczas wyświetlania na pasku informacyjnym “GOTOWY DO KOPIOWANIA”

  Gdzie znaleść numer IP w kserokopiarce Konica Minolta Bizhub?

 5. Podobnie jak w przypadku skanera sieciowego który opisaliśmy w poprzednim artykule, musimy wejść w narzędzia urządzenia.
 6. Na wyświetlaczu dotykowym pojawi się menu użytkownika oraz narzędzi odpowiedzialne za konfiguracje kserokopiarki oraz wszystkich jej opcji użytkowych. W związku z hierarchią funkcji, kwestie sieciowe zostały umieszczone pod przyciskiem USTAWIENIA ADMINISTRATORA

  W większości przypadków dostęp do złożonych funkcji, bardziej ingerujących w poprawne działanie kserokopiarki jest zabezpieczone hasłem. w przypadku urządzeń z rodzin C203 lub C220 hasło administratora bizhub standardowe to “12345678” lub “00000000” w przypadku kserokopiarek nowszych jest to dwukrotne wpisanie tych haseł.
 7. Tryb administratora to zbiór funkcji konfiguracyjnych mogących rozregulować poprawna prace urządzenia. W nim znajduje się pod numerem 5) USTAWIENIA SIECIOWE. Funkcja ta zostaje uruchomiona jako jedna z ostatnich po włączeniu urządzenia. Pojawia się po kilkunastu sekundach, lub dłuższym czasie w przypadku ustawienia numeru IP na DHCP. Wtedy kserokopiarka czeka na sygnał z routera lub serwera, powoduje to nieaktywną pozycje umożliwiającą dostęp do funkcji sieciowych. Trzeba w tym wypadku wykazać się odrobiną lub troszkę większą cierpliwością
 8. Ustawienia sieci posiadają wszelką konfiguracje umożliwiającą poprawne działanie skanera, drukarki sieciowej ale również komunikacji serwisowej z działem naszej firmy w przypadku kodów serwisowych. Prosimy nie zmieniać żadnych parametrów. W pierwszej pozycji po wejściu w ustawienia sieciowe, pod pierwszą pozycją znajdujemy USTAWIENIA TCP/IP
 9. Na wyświetlaczu pojawi się nam numer IP urządzenia pod jakim obecnie jest widzialny w sieci, maska oraz brama. Do instalacji sterownika będzie nam potrzebny wyłącznie numer IP ponieważ reszta parametrów sieciowych jest identyczna dla urządzeń wewnątrz sieci firmowej lub domowej.
  Warto spisać ten numer. W prezentowanym przykładzie numer drukarki to “192.168.0.50”
 10. Po spisaniu numeru należy pozamykać wszystkie okna wracając do początkowego stanu urządzenia czyli do naszego GOTOWY DO KOPIOWANIA

  Jak zainstalować drukarkę sieciową z urządzenia Konica Minolta Bizhub?

Niezależnie od systemu Windows, wszelkie ustawienia drukarki, ich zmian, oraz dodawania nowych znajdują się w Panelu Sterownia. Systemy 10 posiadają funkcje wyszukiwań które zaoszczędzają czas oraz problemy z różnym rozmieszczeniem ikon oraz sformułowań niektórych funkcji użytkowych. Prezentujemy najłatwiejszą drogę do konfiguracji drukarek w systemach Windows

 1.  W polu wyszukiwania wpisujemy “drukarki” w dziale “ustawienia” pojawi się “URZĄDZENIA I DRUKARKI” uruchomienie funkcji spowoduje otwarcie okna systemowego z zainstalowanymi drukarkami oraz skanerami (często też z urządzeniami dostępnymi w sieci)
 2. w podmenu klikamy na funkcje DODAJ DRUKARKĘ
 3. Rozpoczniemy szereg pytań systemowych oraz pół wyboru przez które przebrniemy poniżej uruchamiając procedurę dla której niezbędny jest numer IP drukarki przedstawiony powyżej.UWAGA ! nie pozwalamy systemowi na wyszukanie urządzenia,skutkuje to widocznym zwolnieniem przesyłu pliku do druku. Od razu klikamy na funkcje DRUKARKI, KTÓREJ SZUKAM NIE MA NA LIŚCIE
 4. Przejdziemy płynnie do kolejnego okna wyboru, jakim jest wybór protokołu komunikacji komputera z urządzeniem peryferyjnym. W naszym wypadku, drukarka sieciowa używa połączenia TCP/IP klikamy opcje “DODAJ DRUKARKĘ, UŻYWAJĄC ADRESU TCP/IP LUB NAZWY HOSTA
 5. Potwierdzając wybór musimy sprecyzować adres oraz typ komunikacji.
  W pierwszym oknie – wybór pada na URZĄDZENIE TCP/IP
  W drugim oknie – wpisujemy adres spisany z urządzenia z trybu administratora na potrzeby instrukcji to ” 192.168.0.50″
  Trzecie okno jest nazwą portu. Warto pozostawić je bez zmian, w razie kolejnych urządzeń mamy obraz które porty są już używane
  Ostatnia funkcja i bardzo często w tym miejscu dochodzi do pomyłki,ODZNACZYĆ automatyczne pobieranie sterownika.Wybierzemy sobie go sami. sterowniki pobierane przez windows posiadają ograniczone funkcje. Jest to najczęstszy błąd informatyków > dalej > pobierz automatycznie > jakoś działa. Podstawowe sterowniki ściągane przez Windows nie posiadają takich funkcji jak duplex, podajnik boczny czy bank papieru. Kolory są przekłamane w stosunku do tego co jest wyświetlane na monitorze. W kolejnych artykułach pokarzemy różnice w wydrukach oraz opiszemy problem. Warto poświęcić 5 minut na odnalezienie dedykowanego sterownika niż ręcznie przekładać kartki jak w urządzeniach z lat 90 w celu zadruku drugiej strony dokumentu.
 6. Przy informacjach o portach pozostawiamy  GENERIC NETWORK CARD
 7. W tym kroku potrzebny będzie sterownik pobrany wcześniej i rozpakowany. Często po wysyłce sterownika pocztą elektroniczną lub po próbie instalacji drukarki przez klienta po dłuższym czasie od instalacji kserokopiarki spotykamy się ze stwierdzeniem “ale tutaj nie ma pliku exe” Fakt nie ma, nie jest potrzebny. Dedykowany sterownik dla urządzeń wielofunkcyjnych Konica Minolta posiada tylko i wyłącznie informacje potrzebne do poprawnego przetwarzania plików na język drukarki i wysłanie go za pomocą sieci. Sterowniki umieszczone w bibliotece systemu Windows są widoczne w oknach wyboru. Nie znajdziemy w nim sterowników do urządzeń nowszych. Aby dodać dedykowany sterownik wczytujemy go Z DYSKU…
 8. Po wyszukaniu folderu do którego został wypakowany ściągnięty sterownik znajdziemy w nim tylko jeden plik (mimo ze w folderze było ich znacznie więcej). Podpinamy go i widzimy dostępną drukarkę pod tym plikiem. W momencie próby uruchomienia sterownika dla windows-a 32bitowego pod systemem 64 bitowym, proces instalacji zostanie przerwany a o błędzie zostaniemy powiadomieni pojawiającym się oknem
 9. Po zakończeniu instalacji w oknie urządzenia i drukarki w panelu sterowania pojawi się nasza drukarka, aby była dostępna we wszystkich programach zainstalowanych na komputerze może być niezbędny restart systemu.

Sterowniki dedykowane dla kserokopiarki KONICA MINOLTA BIZHUB C203 / C253 / C353
użytkowane przez klientów naszej firmy lecz wycofane ze sprzedaży:

Dedykowany sterownik dla Bizhub C203 Windows 32bity

Dedykowany sterownik dla Bizhub C203 Windows 64bity