Skip to main content

Kserokopiarka Ricoh MP 2553 / 3053 / 3353

Ricoh MP 2553 / 3053 / 3353 monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne .

 • prędkość 25 / 30 / 33 kopii na minutę
 • intuicyjny wyświetlacz pojemnościowy
 • podajnik oryginałów ARDF
 • wysoka wydajność toneru
 • kolorowy skaner
 • wbudowany duplex
 • funkcja kserowania magazynów i książek
 • szeroka paleta opcji dodatkowych
 • boczny podajnik do mediów
 • bezpośredni wydruk PDF
 • skanowanie do smb/email/ftp
 • nowoczesny wygląd
 • możliwość drukowania bezpośrednio z karty SD oraz Pendriva
 • wszechstronna praca sieciowa drukarki i skanera

Wśród nabywców urządzeń wielofunkcyjnych coraz większą role odbywa kwestia ekologii oraz zużycia energii elektrycznej. Urządzenie proponowane przez firmę Ricoh o symbolu mp 2553 oprócz swoich zapędów jest dopracowane w kwestiach czystości powietrza oraz obiegu toneru w urządzeniu. Model został wyposażony w podgląd wydruku dzięki wspomaga użytkownika w oszczędność papieru, również za sprawa dwustronnego drukowania w standardzie. Ricoh MP 2553 oraz bliźniacze modele są zgodne z najnowszymi wymogami Energy Star i dyrektywami BAM.

Pod względem wyglądu, model mp 2553 jest łudząco podobny do ricoh mp2852. Faktycznie, wizualnie nie różnią prawie w ogóle. Nowszą kserokopiarkę można rozpoznać po widniejącym opisie na przodzie skanera. Co innego gdy spojrzy się na specyfikacje techniczną. szybsza technicznie, poprawione oprogramowanie oraz bezpośrednie przetwarzanie plików PDF coraz bardziej popularne w środowiskach biurowych daje wyraźną przewagę nad innymi kserokopiarkami monochromatycznymi tej klasy. Mocną stroną prezentowanego Ricoh-a jest zaawansowany kontroler wydruku oraz przetwarzania obrazu. Stworzona do pracy sieciowej współpracująca z kilkoma stacjami roboczymi.

Panel dotykowy znany z kolorowych modeli Ricoh, jest intuicyjnie prosty w obsłudze. uproszczone funkcje podstawowe, dostępne na pierwszym planie zostały tak rozlokowane by codzienna praca z urządzeniem nie absorbowała czasu. Unikatowa możliwość przystosowania przycisków pod użytkownika jest tylko jednym z wielu udogodnień kserokopiarki. Panel posiada również standardowe gniazda dla urządzeń przenośnych takich jak karta SD lub gniazdo USB dla pendrive. Dzięki temu drukowanie odbywa się bez użycia komputera. Całość dopełnia animowane menu oraz duży i regulowany wyświetlacz z ergonomicznym rozmieszczeniem przycisków numerycznych.

Ricoh MP 2553 jest kilkuletnim modelem który posiada możliwości rozbudowy, podobnie jak urządzenia kolorowe kserokopiarki półprodukcyjne. Finisher zszywający lub broszurujący jest opcją która w pełni zaspokaja wymagania klienta. Produkcja zszytych dokumentów lub gotowych do umieszczenia ich w segregatorach archiwizujących, a to za sprawą dziurkacza zamontowanego w finisherach. Dla dużych nakładów istnieje możliwość rozbudowania kserokopiarki o bank papieru, nie tylko w aktywnej podstawie ale również jako dodatkowe źródło papieru po prawej stronie urządzenia.

Kolorowy skaner, podajnik oryginałów oraz cały programowe zaplecze maszyny daje kompletne pojęcie o archiwizacji. Słynące ze wsparcia dla punktów kserograficznych Ricoh udoskonalił i umieścił w biurowych urządzeniach kilka z najprzydatniejszych funkcji skanera. Największym atutem jest kserowanie magazynów czy książek. Algorytm sam poukłada strony w taki sposób by przy złożeniu kartki w połowie, numeracja była prawidłowa, nawet przy użyciu funkcji duplexu. Zawsze ta funkcja znajduje zastosowanie przy kserowaniu dokumentacji, biuletynów oraz specyfikacji przetargów.

Znany ze starszych urządzeń zamknięty system obiegu dokumentów został również wprowadzony w prezentowanym modelu. Tani wysokowydajny toner, system obrazowania jako wsad, oraz pozbawiony wkładów olejowych oraz listw olejnych w module zgrzewania stawia Ricoh-a mp 2553 jedna z najoszczędniejszych kserokopiarek na rynku. W ten sposób Ricoh stworzył urządzenie z którym możesz zacząć oszczędzać na tworzeniu dokumentacji w firmie ale również ekologiczne, gdzie zapewnisz lepszą jakość powietrza w biurze pozbawionej nerwowej atmosfery spowodowanej zacięciami, czy oczekiwaniem na wydruk.

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami lub wróć do katalogu!
Złóż zamówienie! Cena na zapytanie
Kolor
Nie
Gwarancja
Tak
Format
A5-A3
Gramatura
52-157
Prędkość skanowania A4
80
Skaner kolorowy
Tak
Ubezpieczenie
Tak
Duplex
Tak
Możliwość rozbudowy
Tak
Wydajność toneru (czarnego)
11000
Wydajność toneru (kolorowego)
Wydajność bębnów (czarnego)
60000
Wydajność bębnów (kolorowego)
-
Wydajność wywoływaczki (kolorowa)
-
Wydajność wywoływaczki (czarna)
60000

Dedykowane sterowniki

Aktualnie nie ma sterowników
Skontaktuj się telefonicznie!