Skip to main content

Konica Minolta Bizhub 224e / 284e / 364e

Tania kserokopiarka czarno-biała do firmy Bizhub 224e

 

 • prędkość wydruku 22 / 28 / 36 kopii na minutę
 • kolorowy skaner
 • podajnik oryginałów dwustronny
 • wbudowany duplex
 • tania eksploatacja oraz koszty utrzymania
 • podajnik boczny do kopert oraz grubego papieru
 • intuicyjny polski dotykowy panel
 • format papieru A5-A3
 • technologia tożsama z urządzeń kolorowych
 • nowoczesny procesor wydruku
 • cicha praca
 • wbudowany dysk
 • dedykowana szafka pod urządzenie lub aktywna kaseta
 • możliwość rozbudowy o finisher
 • obsługa protokołów FTP SMB Email

Konica Minolta Bizhub 224e idealna do pracy w zespole

Na początku lat 2000 wśród urządzeń zaczęły w standardzie pojawiać się skanery wykorzystujące sieć komputerowa. Największa sprzedaż na ten czas przypadała na kserokopiarki kolorowe głównie z powodu skanera który służył nie tylko do przetwarzania map, czy rysunków do programów graficznych, lecz coraz częściej wraz z rozwojem cyfryzacji do digitalizowania dokumentów. W kserokopiarkach monochromatycznych panował wtedy trend by do takich urządzeń dostępny był wyłącznie czarobiały skaner. Z biegiem czasu producenci kserokopiarek zauważyli wrastającą potrzebę skanera kolorowego co było dużą szansą dla urządzeń wielofunkcyjnych A3. W związku iż do skanera jest potrzebna lampa oraz układy elektroniczne praktycznie nie spotyka się w nowych urządzeniach „zielonych” lamp skanera czyli odwzorowywania obrazu wyłącznie w skali szarości. Konica Minolta Bizhub 224e do złudzenia przypomina model kolorowy, na pierwszy rzut oka bez wnikliwego przyglądania się maszynie próżno znaleźć widoczne różnice. Bez otwierania przedniej klapy to czy mamy do czynienia z kolorem czy urządzeniem mono zdradza nam opis modelu. Brak charakterystycznego loga, oraz brak literki C w nazwie może oznaczać ze mamy do czynienia z czarobiałą kopiarką A3. Sukces kserokopiarki Bizhub C224e, jej funkcjonalność, bezawaryjność, oraz ekonomia w użytkowaniu spowodowały iż producent stworzył na jej bazie maszynę dla osób nie korzystających na co dzień z wydruków kolorowych. Powstała pierwszy model nowej serii 4 o przeprojektowanej obudowie, kończąca erę maszyn 222 oraz 223. Podzespoły elektroniczne takie jak procesor, pamięci ram, jednostki przetwarzania danych prędkościami dorównują cztero-bębnowej maszyny kolorowej. Różnice przy wykonaniu ksera lub wydruku są oczywiste, w przypadku Bizhub 224e nie ma konieczności stabilizacji obrazu czy kalibracji kolorów ponieważ ich nie ma! urządzenie posiada jeden bęben oraz jeden toner, co skraca czas od momentu zadania wydruku do jego otrzymania w fizycznej papierowej formie. Dlatego idealnie sprawdza się w biurach rachunkowych, gdzie tworzenie dokumentacji rozpoczyna się w godzinach rannych, zaś kończy popołudniu zamykając dzień pracy. Użytkownik posiadający zainstalowany sterownik posiada dostęp do wszystkich funkcji urządzenia za pośrednictwem myszki komputerowej, natomiast do kserokopiarki udaje się wyłącznie po gotowy produkt. Sieciowe możliwości oraz kolejkowanie zadań umożliwia prace kilkunastu komputerów niezależnie, dając każdemu pracownikowi, szybką, niezawodną oraz łatwą w obsłudze drukarkę.

Urządzenie z kolorowym skanerem sieciowym A3

Wracając do tematu skanera, warto wiedzieć ze prezentowany Bizhub 224e posiada podajnik ARDF który służy do pobierania oryginałów z tacy. Z tego udogodnienia korzysta również funkcja skanera dzięki czemu bez konieczności edycji oraz składu na komputerze można tworzyć wielostronnicowe pliki PDF w dogodnym dla nas formacie oraz rozdzielczości. Programowe kadrowanie oraz automatyczny czytnik formatu papieru niweluje niedoskonałości w skanowanym dokumencie. Automatycznie niweluje czarne brzegi kartki zaś sam tekst staje się wyraźny oraz wykontrastowany. Prędkość 80 stron na minutę, szybki skład pliku, oraz w momencie gotowy plik pdf w folderze na wybranym komputerze zaoszczędza czas i przyczynia się do poprawienia efektywności pracy użytkownika. Duży wyświetlacz z podglądem skanu, jak również wyraźna i przejrzysta książka odbiorców sprawia ze obsługa skanera odbywa się dosłownie za naciśnięciem palca. Dostosowanie zadania czy znakowanie skanowanych dokumentów dostępne jest w funkcjach skanera, co nadaje trudny do podrobienia wzór wodny

Konica Minolta Bizhub 224e kserokopiarka tania w eksploatacji

Urządzenia drukujące takie jak bizhub 222 lub bizhub 223 posiadają inną eksploatacje. Podobnie kserokopiarki Ricoh mp2852 dużą różnicą w utrzymaniu posprzedażowym kserokopiarki pełni role typ modułów obrazowania które w razie wyeksploatowania generują dość pokaźne koszty.
Konica minolta w urządzeniach z owalnymi panelami zastosował bęben oraz developer jako jedną całość. Ich żywotność powodowała że przy wymianie jednego elementu koniecznością była wymiana drugiego. Użytkownik nie miał możliwości wymiany modułu samodzielnie, konieczna w tym celu była wizyta serwisu kserokopiarek. Skomplikowana wymiana elementów, proszku developera oraz jego aktywacja pod menu serwisowym, wymagało czasu nawet dla sprawnego serwisanta. Do kosztów części, dochodził więc koszt serwisu. Ricoh preferuje modułowe unity bebnowo-developerowe, czyli podobnie jak w drukarkach nabiurkowych bęben jest wymieniany wraz z developerem jako cały moduł. Użytkownik wyciągał moduł z maszyny i prosto z pudełka montował nowy w maszynie, w dobie trendu ekologicznego oni również rozpoczynają prace nad wyeliminowaniem szkodliwych dla środowiska częstych wymian developera. Prezentowany model Konica Minolta Bizhub 224e posiada osobny moduł bębna oraz osobny moduł wywoływaczki. Zabieg jest praktykowany w urządzeniach kolorowych ponieważ udało się technologicznie wydłużyć żywotność developera do pół miliona kopii, zaś moduł bębna został skonstruowany w sposób plug-in. Składa się on praktycznie z rury bębna listwy i elektrody w plastikowej obudowie. Całość użytkownik jest w stanie wymienić sam, bez konieczności brudzenia się czy przeprowadzania skomplikowanych operacji w menu serwisowym kserokopiarki.

Dostosowanie urządzenia do potrzeb firmy

W przypadku wolnostojących urządzeń w każdej chwili jest możliwość przystosowania jej pod własne potrzeby. Dostępne są liczne udogodnienia zapewniające szybszą i łatwiejszą prace na co dzień. Jednym z najczęściej  poszukiwanych funkcji to bank papieru na 3500stron. standardowo urządzenie posiada dwie kasety uniwersalne z możliwością zmian formatów. W jednej kasecie mieści się tylko 500stron. Przy dużym obciążeniu, jak np. w biurach rachunkowych, ryza papieru bardzo szybko się kończy co powoduje oderwanie się od wykonywania pracy i konieczność uzupełnienia zasobnika papieru w celu kontynuowania listy wydruków z pamięci maszyny. Bank papieru to tandemowa kaseta o dużej pojemości. Papier podzielony na dwie kolumny, w przypadku skończenia się jednej kaseta automatycznie przełoży oraz załaduje papier z drugiej kolumny bez konieczności otwierania kasety. Drugą forma udogodnień jest moduł finishera, którego funkcje zszywania pozwalają uporządkować dokumentacje w komplety bez konieczności rozkładania kartek i zszywania ręcznie. Mamy pewność ze wszystkie strony dokumentu są na swoim miejscu, zszyte zostały równo i estetycznie.

Kopiarka, drukarka, skaner z pięcioletnią gwarancją

Konica Minolta bizhub 224e podobnie jak inne kserokopiarki z katalogu maszyn posiada pisemną pięcioletnią gwarancje, mimo że urządzenia są poleasingowe wyselekcjonowane z pośród kilkuset egzemplarzy z magazynów w austrii, przechodzą wnikliwą weryfikacje zarówno, autentyczności licznika jak i wszelkich podzespołów umieszczonych w danym modelu. Dział serwisowy przed dostarczeniem sprzętu do siedziby klienta przeprowadza przegląd przedsprzedażowy polegający na rozebraniu wszystkich podzespołów w celu kontroli ich stanu. Zapewnia to długotrwałą prace bez nieprzyjemnych sytuacji związanych z uniemożliwieniem poprawnej pracy kserokopiarki. Liczniki oraz materiały eksploatacyjne zgodnie z siatką wymian serwisowych są od nowości dopilnowane przez serwis konica minolta, co jest podstawowym wymaganiem podczas trwania leasingu maszyny. Dzięki wglądowi do dokumentacji urządzenia można zweryfikować czy deklarowany stan materiałów jaki wyświetla maszyna jest zgodny z raportami serwisowymi. Taka praktyka pozwala nam włączyć materiały eksploatacyjne w zapis gwarancji, jest to atut jakiego nie posiadają nawet nowe kserokopiarki zakupione prosto z fabryki.

 

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami lub wróć do katalogu!
Złóż zamówienie! Cena na zapytanie
Kolor
Nie
Gwarancja
Tak
Format
A6-SRA3
Gramatura
52-300
Prędkość skanowania A4
80
Skaner kolorowy
Tak
Ubezpieczenie
Nie
Duplex
Tak
Możliwość rozbudowy
Tak
Wydajność toneru (czarnego)
22000
Wydajność toneru (kolorowego)
Wydajność bębnów (czarnego)
120000
Wydajność bębnów (kolorowego)
Wydajność wywoływaczki (kolorowa)
Wydajność wywoływaczki (czarna)
500000

Dedykowane sterowniki

Sterownik do Bizhub 224e dla Windows x32

Kliknij aby pobrać!

Sterownik do Bizhub 224e dla Windows x64

Kliknij aby pobrać!

Program wspomagający skanowanie do FTP

Kliknij aby pobrać!

Skrócona instrukcja kserowania

Kliknij aby pobrać!